گالری تصاویر

پرینت
از کتاب وصال خونین، رونمایی شد
1401/12/02

صبح امروز سه شنبه، ۲ اسفند ۱۴۰۱، در مراسمی با حضور تولیت، خدام و خانواده های معظم شهدای حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و جمعی دیگر از مسئولین، از کتاب وصال خونین با موضوع گزارش مستند حمله تروریستی به این بارگاه منور و همچنین تابلو شهدای حرم مطهر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، این کتاب با هدف روشنگری و همچنین مستندنگاری حمله تروریستی به حرم مطهر، در سه بخش تهیه و توسط معاونت علمی، آموزشی و پژوهشی حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، تألیف شده است.

بخش نخست کتاب وصال خونین، شامل موضوعات "دِرنگی در مفهوم زیارت"، "جایگاه زیارت در فرهنگ ایرانی اسلامی"، "شخصیت و فضایل اخلاقی حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام"، "سَلَفی گری و سیر تاریخی آن" و "جریان‌های تکفیری معاصر" می‌باشد.

عناوین بخش دوم این کتاب، شامل "شرح واقعه حمله تروریستی"، "بازگویی واقعه از زبان شاهدان عینی"، "نقشه مسیر حرکت تروریست در حرم مطهر"، "پس از حمله"، "مراسم تشییع شهداء در شیراز و مشهد مقدس"، "مراسم بزرگداشت شهداء از طرف دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)" و "سایر برنامه‌ها" و "معرفی شهداء" است.

سومین بخش کتاب وصال خونین، به واکنش شخصیت ها، نهادها، سازمان ها و مقامات داخل و خارج از کشور به این حمله تروریستی اختصاص دارد. صفحات انتهایی این کتاب نیز شامل تصاویر حمله تروریستی به حرم مطهر است. این کتاب در ۱۴۳ صفحه، توسط انتشارات شاهچراغ(ع) منتشر شده است.

در ادامه مراسم امروز، از تابلو شهدای حرم مطهر، رونمایی شد. این تابلو مزیّن به نام و تصاویر شهداء و محل شهادت این اعاظم، پیام تسلیت مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، تکه ای از چادر خونین شهدای خواهر و همچنین قطعه ای از فرش خونینی است که پیکر مطهر شهدای حرم مطهر بر روی آن قرار داشت.
نسخه هایی از این تابلوها در اختیار موزه های اعتاب مقدسه، جهت بازدید عموم قرار گرفته است.

در پایان این مراسم، از جمعی از خدام حرم مطهر تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است در جریان حمله تروریستی شامگاه ۴آبان ۱۴۰۱ عنصر تکفیری داعش به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، ۱۳ نفر از خدام و زائران این بارگاه منور، به فیض شهادت نائل آمدند.

مشاهده بیانات حجت الاسلام والمسلمین دکتر کلانتری، تولیت حرم مطهر در این مراسم

 • جشن بزرگ عبادت دانش آموزان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام
  سوّمین حرم اهل بیت علیهم السلام، میزبان بیستمین دوره جشنواره «جبرئیل امین»
         
   

  نظرات کاربران

  1
    ارسال نظر
    نام:
    ایمیل:
    نظر:
    کد امنیتی:
  200 کاراکتر
  منتخبین دوره دوم جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع)


  آخرین گزارش های تصویری


  منتخبین دوره اول جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع)