مشاهده خبر
شماره خبر: 110486
تاریخ انتشار: 1400/07/04
دیدار سرپرست و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با تولیت حرم مطهر

HyperLink

امروز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰، دکتر محمدرضا قائدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز به همراه جمعی از مسئولان این دانشگاه ضمن تشرف به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت جدید این بارگاه منور دیدار و گفتگو کرد.  

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این دیدار که در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی برگزار شد، اظهار کرد: نزدیک به ۱۴۰۰ سال پیش، جمعی ایثارگر و سلحشور همه هستی خود را تقدیم خداوند کردند و با گذشت زمان، دستاوردهای این حماسه بزرگ روز به روز بیشتر جلوه گر می شود. در ادیان دیگر هم اجتماعات مذهبی داریم، اما هیچکدام به شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی نمی رسد.

وی با اشاره به فرصت معنوی اربعین تصریح کرد: اربعین فرصت ارزشمندی است که خداوند برای خودسازی و تعالی روحی در اختیار ما گذاشته و باید از این نعمت خدادادی به نحو احسن در زندگی شخصی و کاری خود بهره ببریم. لازم است برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که نسل جوان و تحصیل کرده کشور به برکت فرصت معنوی اربعین در کنار رشد علمی، به تعالی فکری و معرفتی نیز دست پیدا کنند.

تولیت حرم مطهر در ادامه ضمن اشاره به امکانات کتابخانه تخصصی و مرکز پژوهش های حرم مطهر در کنار فضای معنوی بارگاه منور این امامزاده جلیل القدر که دانشجویان و اساتید می توانند از آن بهره مند گردند، خواستار گسترش همکاری های آستان مقدس و دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف شد.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت