مشاهده خبر
شماره خبر: 110536
تاریخ انتشار: 1400/07/26
اعلام ویژه برنامه های آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته وحدتبه‌مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق علیه السلام ویژه برنامه های فرهنگی – مذهبی متنوعی در سومین حرم اهل‌بیت علیهم السلام اجرا می شود.   

 

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، دوشنبه ۲۶ مهرماه سخنرانی حجت الاسلام بهرامی نسب، ۲۷ مهر قرائت دعای توسل و مولودی خوانی برادر مهدی کریم پور و ۲۸ مهر، سخنرانی حجت الاسلام محقق، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می گردد.

 

چهارشنبه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶، محفل انس با کلام الله مجید، ویژه خواهران در رواق دارالذکر حرم مطهر و پنجشنبه ۲۹ مهرماه این محفل نورانی ویژه عموم زائران از ساعت ۱۶:۴۵ در صحن احمدی برگزار می شود. در ادامه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، دعای روح‌بخش کمیل با نوای برادر حاج کاظم محمدی قرائت خواهد شد.

۳۰ مهرماه از ساعت ۷ صبح، دعای پرفیض ندبه توسط برادر مهدی کبیری نژاد قرائت می شود و از ساعت ۱۷ برادر محمدمهدی ملک مکان، دعای سمات را قرائت می کند.

 

جمعه و شنبه، ۳۰ مهر و ۱ آبان ماه، به‌مناسبت میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت الاسلام سعیدی(کارشناس برنامه سمت خدا) به ایراد سخن می پردازد و حاج مهدی سروری، مولودی‌خوانی خواهد کرد. یکشنبه ۲ آبان نیز، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، زیارت حضرت رسول(ص) از بعید، قرائت خواهد شد. در ادامه، در شام این میلاد باسعادت، حجت الاسلام میرشکاری، سخنرانی و برادر حاج رضا رودکی، مداحی خواهد کرد.

 

به مناسبت این ایام خجسته، مسابقه اینترنتی با عنوان "رسول رحمت(ص)" برای ارادتمندان به اهل‌بیت علیهم السلام در نظر گرفته شده است که علاقه‌مندان جهت شرکت در آن می توانند از ۲۸ مهر تا ۲ آبان به بخش مسابقات پایگاه اینترنتی آستان مقدس به آدرس shahecheragh.ir/mosabeghat مراجعه نمایند.

 

برپایی نمایشگاه هفته وحدت، دیدار با برادران اهل سنت، برگزاری مراسم عقد ازدواج جمعی از جوانان، اجرای ویژه برنامه های کودکانه، برگزاری کارگاه آموزشی صوت و لحن قرآن و پویش ختم صلوات به نیت سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و هدیه به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق علیه السلام از دیگر برنامه های حرم مطهر در هفته وحدت است.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت