مشاهده خبر
شماره خبر: 110538
تاریخ انتشار: 1400/07/26
در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تولیت حرم مطهر عنوان شد؛
تاکید تولیت حرم مطهر بر تلاش مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور برای ممانعت از گسست نسل ها

HyperLink

امروز دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ دکتر عباس حاجی زاده مدیرکل و جمعی از مسئولان ورزش و جوانان استان فارس، ضمن تشرف به حرم مطهر، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت این بارگاه منور دیدار و گفتگو کردند.   

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این دیدار، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق علیه السلام و همچنین هفته تربیت بدنی، اظهار کرد: ورزش بر روی جسم و روحیه افراد جامعه بسیار تاثیر گذار است و امروزه یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان وجود دارد و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند.

 

وی با اشاره به اهمیت ورزش از نگاه رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدارهای مختلفی که با جوانان و قهرمانان ورزشی داشته اند، همواره بر نقش ورزش در نشاط جامعه تاکید کرده اند. از جمله ایشان می فرمایند: "همه آحاد مردم باید ورزش را جدی بگیرند و آن را برای سلامتی خود یک ضرورت و کار لازم به حساب بیاورند. زیرا جامعه ورزشکار، جامعه ای پر تلاش، با نشاط و زنده خواهد بود و جامعه ما امروز به این طراوت و نشاط نیازمند است". لذا نه فقط قهرمانان، بلکه آحاد مردم در سنین مختلف، باید در برنامه ریزی های روزانه زندگی خود، ورزش را نیز در نظر بگیرند.

 

تولیت حرم مطهر ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای گسترش ورزش همگانی در جامعه، گفت: ورزش در حوزه هایی همچون سلامتی، نشاط فردی و شادابی جامعه و افزایش انگیزه های تلاش و کوشش، نقش تعیین کننده ای دارد و سازمان های ذیربط ازجمله وزارت ورزش و جوانان باید در جهت گسترش ورزش همگانی، برنامه ریزی کنند و موانع پیش‌ روی توسعه آن را در جامعه بردارند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به گسست نسل ها گفت: اگر نسل جوان آن طور که شایسته است، پرورش نیابد، دچار انقطاع نسل‌ می شود. گسست نسل ها اگرچه در جامعه ما هنوز به‌عنوان مسئله‌ای جدی مطرح نشده است و ابعاد آن به گستردگی مسائلی نیست که در جوامع غربی جریان دارد، اما از چالش‌هایی است که قبل از آنکه دیر شود، باید به آن بپردازیم و مسئولان فرهنگی و اجرایی کشور برای ممانعت از گسست نسل ها باید برنامه ریزی و تلاش کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری تصریح کرد: گسست نسل ها، یکی از خطرات بزرگ برای هر جامعه ای است، دور شدن نسل ها از یکدیگر از حیث فرهنگی، فکری، ارزشی و عقیدتی، وضعیت جدیدی را ایجاد می‌کند که می تواند منجر به بحران های هویتی و حتی اجتماعی شود. مسئولین کشور در نهادهای ذیربط، ازجمله معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، لازم است به منظور بازشناسی و تبیین مسائل و نیازهای گوناگون جوانان و ارائه راهبردهای مناسب برای حل مسائل آنان و جلوگیری از گسست آن ها از اصول و عقاید ارزشمندی که متعلق به نسل های گذشته است، پژوهش و برنامه ریزی نمایند.

 

وی در پایان با اشاره به این نکته که فعالیت های وزارت ورزش و جوانان، کاملا دربرگیرنده اهداف فرهنگی است، بر آمادگی آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام و مرکز پژوهش های این بارگاه منور، بر همکاری و تعامل با این وزارت تاکید کرد.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت