مشاهده خبر
شماره خبر: 110542
تاریخ انتشار: 1400/07/28
دیدار مسئولین اقشار سپاه فجر استان فارس با تولیت حرم مطهر

HyperLink

سرهنگ امیر جاهد‌‌‌ی جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس در امور اقشار، به همراه جمعی از مسئولین اقشار سپاه فجر، ضمن تشرف به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت این بارگاه منور دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این دیدار ضمن تبریک ایام ولادت باسعادت حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق علیه السلام، ، اظهار کرد: بسیج، حقیقتاً از نگاه امام و رهبری یک شجره طیبه است. در دوم آذرماه ۱۳۶۷ و در شرایطی که دفاع مقدس پس از هشت سال به پایان رسیده بود، حضرت امام(رحمت الله علیه) تعبیر قرآنی شجره طیبه را برای بسیج بکار بردند و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز طی سالیان زعامتشان بارها همین معنا را متذکر شده اند.

 

وی با تشریح بعثت پیامبر اسلام(ص) گفت: با بعثت نبی مکرم اسلام(صلوات اﷲ علیه)، یک تحول و انقلاب جهانی شکل می گیرد و نه فقط شبه جزیره عربستان، بلکه در یک دوره زمانی کوتاه، به کل دنیا تسری پیدا می کند. در زمان بعثت، امکاناتی قبیله ای و محدود در اختیار پیامبر(ص) بود، اما به لطف خداوند متعال و نیروهای مخلص پرورش یافته در دامان رسول خدا، این حرکت جهانی بزرگ شکل می گیرد، همین نقش را جوانان حزب اللهی و بسیجی پیرامون امام خمینی(رحمت الله علیه) در انقلاب اسلامی، ایفا کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری تصریح کرد: حلقه اول جوانان اطراف امام(ره)، همین جوانان مومن و انقلابی از اقشار مختلف بودند که نقش بسزایی در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی ایفا کردند و در ادامه، بسیج اقشار با هدف جذب آحاد مردم از تمامی اقشار و صنوف از قبیل كارگران، كشاورزان، طلاب دانشجویان، دانش آموزان، زنان، عشایر و كارمندان شکل گرفت.

 

وی ادامه داد: در اندیشه حضرت امام(ره) بسیج، یک نهاد اجتماعی با ابعاد متعدد است. در این نگرش، بسیج صرفاً یک سازمان نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد، بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه که با اجزای دیگر نظام، هماهنگی و پیوند ناگسستنی دارد.

 

تولیت حرم مطهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش افسران جنگ نرم در مقابله با توطئه های دشمنان گفت: جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران از برنامه های قطعی استکبار جهانی می باشد که دشمن به دلیل ناامیدی و ناتوانی از مقابله نظامی با ایران در دستور کار قرار داده است. جوانان مومن و انقلابی و آگاه به مسائل روز، در قالب شبکه های سازمان یافته اجتماعی می توانند نقش پررنگی در جهت خنثی سازی توطئه های استکبار ایفا کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت های پایگاه مقاومت بسیج حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، اظهار کرد: حرم مطهر و بسیج، هر دو دارای یک مبانی فکری و هدف مشترک هستند و آن اعتلای اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. تمامی بخش های آستان مقدس از جمله پایگاه مقاومت بسیج حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، در راستای تبدیل شدن این بارگاه منور به یک قطب فرهنگی مذهبی، نهایت تلاش خود را به کار بسته اند و امید است با گسترش همکاری ها بین بسیج و حرم مطهر، در راستای نِیل به اهداف عالیه سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی، گام های اساسی برداشته شود.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت