مشاهده خبر
شماره خبر: 110543
تاریخ انتشار: 1400/07/28
دیدار مسئولان دانشگاه فرهنگیان استان فارس با تولیت حرم مطهر؛
تاکید تولیت آستان مقدس بر استفاده از ظرفیت نخبگان برای دستیابی به توسعه پایدار در کشور

HyperLink

دکتر حسین افلاکی فرد رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس به همراه جمعی از مسئولان این دانشگاه ضمن تشرف به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، با حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت این بارگاه منور دیدار و گفتگو کردند.         

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این دیدار ضمن تبریک ایام ولادت باسعادت حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق علیه السلام، اظهار کرد: حقیقتا دانشگاه فرهنگیان که در سال۱۳۹۰، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با تجمیع مراکز تربیت معلم سراسر کشور تأسیس شد، جزو نهادهای مهم و ارزنده در حوزه فرهنگی و آموزشی است و یکی از مهم‌ترین مراکز اثرگذار در تربیت و تامین نیروی‌انسانی بخش آموزش است.

 

وی تصریح کرد: نخبگان و دانشجویان مهم ترین سرمایه های انسانی هر کشور برای توسعه پایدار هستند و هیچ جایگزینی برای این سرمایه ارزشمند وجود ندارد. استعدادهای برتر، که بحمدالله در کشور ما بسیار هستند نقش و تاثیر بسزایی در توسعه همه جانبه داشته و می توانند زمینه های پیشرفت و تعالی را برای جامعه فراهم کنند. برای اینکه بتوانیم به توسعه پایدار در کشور دست یابیم، باید از ظرفیت های بالای نخبگان به نحو احسن بهره ببریم.

 

وی با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت سرمایه های انسانی گفت: دانشگاه فرهنگیان با هدف تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تاسیس شده و هر چند نوپاست اما متکی به پیشینه نزدیک به یک قرن مراکز تربیت معلم در ایران است و یکی از مهمترین زیرساخت های آموزشی کشور محسوب می شود.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم ارتقای نظام تربیت حرفه‌ای معلمان در آموزش و پرورش گفت: معلمان نقش حساس و کلیدی در تربیت نیروی‌انسانی کارآمد و خلاق برای جامعه دارند و ارتقای نظام تربیت حرفه‌ای معلمان باعث می شود زمینه ای مناسب جهت رشد جامعه در تمام ابعاد آن فراهم گردد.

 

تولیت حرم مطهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پدیده گسست نسل ها و نقش دانشگاه فرهنگیان در کاهش این گسست، گفت: امروز در سایه توسعه تکنولوژی و سرعت تبادل اطلاعات، فاصله و انقطاع بین نسل ها، افزایش و اگر نسل های گذشته، ابزار و فنون هم اندیشی خود را با نسل جدید تطابق ندهند زبان یکدیگر را نمی فهمند و تقابل فرهنگی شدت می گیرد و اخلاقیات آسیب می بیند، ارزش ها متزلزل می گردد و ناهنجاری ها جایگزین هنجارها می گردد و آداب و رسوم ملی و دینی در جامعه، جای خود را به فرهنگ بیگانه می دهد و تهاجم فرهنگی شیوع می یابد.

وی ادامه داد: مراکز فرهنگی و مذهبی و به طور خاص، دانشگاه فرهنگیان با تربیت معلمین و کادر آموزشی متخصص و آشنا به زبان و روحیات نسل جدید، که مسئولیت خطیر تعلیم و تربیت را بر عهده‌دارند، در نزدیکی نسل ها به هم، نقش مهمی می توانند ایفا کنند.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت