مشاهده خبر
شماره خبر: 190899
تاریخ انتشار: 1401/03/26
برگزاری یادواره "شهدای آغازگر انقلاب اسلامی" در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام

HyperLink

امروز پنج شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابرهیم کلانتری، تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام و حمیدرضا ترقی، قائم مقام حزب موتلفه اسلامی، یادواره "شهدای آغازگر انقلاب اسلامی" در سالن شهید آیت الله دستغیب حرم مطهر برگزار شد.   


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این یادواره ضمن ادای احترام به ساحت ملکوتی شهدای انقلاب اسلامی و شهدای حزب موتلفه، اظهار کرد: شهدای موتلفه، مومنان نابی بودند که در سخت‌ترین شرایط، در عصر غربت و رنج، شکنجه و سیطره طاغوت، خالصانه با امام(رحمت الله علیه) بیعت کردند و ماندند و امروز هم اعضای موتلفه، همراه با انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستند.

 

وی با بیان اینکه هدف امام راحل(ره) از انقلاب اسلامی، قیام الله بوده است، گفت: پیشکسوتان انقلاب با آغاز مبارزات، همه وجود خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برخی حتی هیچ نشانی از آنها باقی نمانده اما برکت خونشان به ثمر نشست و آثار و نتایج ایثارگری هایشان تا به امروز ادامه دارد.

 

تولیت حرم مطهر، تصریح کرد: اگر چارچوب‌های قیام براساس قرآن، اسلام و نگاه مومنانه نباشد هیچ ارزشی ندارد و امام خمینی(ره) نیز بارها بر این نکته تاکید کردند و همیشه تا پایان عمر بر این چارچوب، مُصِر بودند.

وی با بیان اینکه مبارزه در قاموس حضرت امام(رحمت الله علیه) یعنی قیام برای خدا، اظهار کرد: کسانی مانند شهیدان موتلفه که در کنار امام خمینی(ره) قرار گرفتند، خالصانه کنار ایشان بودند و به برکت خون آن ها، انقلاب اسلامی، مسیر خود را به درستی طی کرد‌.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری، خاطرنشان کرد: در سال ۵۷ بزرگ ترین انقلاب مردمی جهان در طول تاریخ با خون شهدا به سرانجام رسید، حتی دشمنان به این موضوع اذعان دارند و معترف هستند که بزرگترین انقلاب مردمی جهان، انقلاب اسلامی ایران است. امروز هم قیام الله است که مقابل دشمن ایستاده و برگ برنده ما همین الهی بودن انقلاب است.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت