سایت شاهچراغ/ مشاهده متن خبر
شماره خبر: 221706
تاریخ انتشار: 1402/06/16
تولیت حرم مطهر: انقلاب اسلامی ایران پرچم ولایت، پرچم جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی را در مقابل استکبار جهانی، بر فراز قله تاریخ به اهتزاز در آورده است/ پیام راه‌پیمایی عظیم اربعین، ولایت‌مداری، دلدادگی و سرسپردگی به اهلبیت عصمت و طهارت(ع) استحجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام عصر چهارشنبه ۱۵ شهریورماه، در اجتماع شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در امامزاده «علی ولی الله (ع)» روستای کَتَکْ از توابع شهرستان ارسنجان در استان فارس، اظهار کرد: اربعین شهادت سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش را به محضر مقدس حضرت صاحب الزمان امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)- سکان دار کشتی ولایت در عصر حاضر- و به محضر مؤمنین و مؤمنات گرانقدر حاضر در این اجتماع باشکوه و پدران، مادران و فرزندان بزرگواری که با حضور و حرکت خود، عشق و ارادت خود را به پیشگاه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام اعلام کردند و همچنین به پیشگاه امامزاده بزرگوار«علی ولی الله(ع)»، تسلیت عرض می کنم.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، تولیت حرم مطهر ادامه داد: قطعاً در این اجتماع با عظمت باید نکته‌ای را در باب ولایت بیان کنم چرا که امروز مصادف با روز اربعین، پیام میلیون ها انسان ولایت‌مدار به سرتاسر جهان بشریت مخابره می‌شود. مستحضرید که اربعین امسال بزرگ‌ترین تجمع مردمی جهان در کشورهای اسلامی به وقوع پیوست. حدود بیست و پنج میلیون انسان عاشق از سرتاسر جهان برای عرض ارادت به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا در کشور عراق حضور پیدا کردند. همچنین، میلیون ها انسان جامانده از اربعین مثل همین جمع عظیم برادران و خواهران که در سرتاسر میهن اسلامی با حرکت حماسی و میلیونی خود، ارادتشان را به پیشگاه نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اعلام کردند. امروز فراتر از ایران، در بسیاری از کشورهای جهان حتی در کشورهای آفریقایی، میلیون ها محبّ اهل بیت(ع) حرکت عظیم پیاده روی اربعین را برگزار و ولایت‌مداری خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ابراز کردند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه، در ادامه به تشریح پیام راه پیمایی عظیم اربعین پرداخت و گفت: نکته‌ای به عنوان هدیه به خواهران و برادرانی که در این جمع نورانی حضور دارند تقدیم می‌کنم و آن نکته پیامی است که از این حرکت میلیونی به سراسر دنیا در حال مخابره شدن است و آن، پیام ولایت‌مداری، دلدادگی و سرسپردگی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است. چیزی که در هیچ کجای دنیا نظیر نداشته و ندارد. جریانات بزرگی در دنیا مشغول هستند از جمله جبهه شیطان بزرگ، جبهه فرعون‌های زمان، جبهه نمرودها و قارون‌های عصر ما با امپراطوری بزرگ رسانه‌ای و هزاران کانال رادیو تلویزیونی و ماهواره ای و همینطور فضای مجازی و اینترنتی که همه در قالب جبهه شیطان و جبهه طاغوت، در مقابل جبهه ولایت، قرار گرفته اند.

 

وی با بیان اینکه قرآن کریم در رأس جبهه ولایت، ولایت الله را معرفی می‌کند، گفت: ولایت الله محور جبهه حق، و ولایت طاغوت محور جبهه باطل است. در طول تاریخ این دو جبهه همواره مقابل هم قرار داشته‌اند. این جبهه‌بندی از فرزندان آدم آغاز می‌شود و در عصر همه پیامبران الهی وجود داشته است. در عصر پیامبر اسلام(ص) نیز این جبهه بندی وجود داشته است و پس از رحلت ایشان ادامه می‌یابد تا سال شصت و یکم هجری قمری که این جبهه بندی در بارزترین و عریان‌ترین شکل خود در کربلا به ظهور می‌رسد. یک طرف با محوریت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و طرف دیگر با محوریت یزیدبن معاویه، همه حق در برابر همه باطل قرار می‌گیرد. این یک نقطه عطف تاریخی است، که تا به امروز و با گذشت چهارده قرن این دو جبهه به موازات هم حرکت کرده است.

 

تولیت حرم مطهر با بیان اینکه مصیبتی که در کربلا واقع شد، نظیر ندارد، گفت: در طول تاریخ حیات بشریت، مشابه حادثه‌ای که در کربلا رخ داد، نظیر ندارد و اما امروز همان هفتاد و دو تن شهید مظلوم کربلا، به میلیون ها انسان در سرتاسر جهان تبدیل شده است. چه کسی باور می‌کرد خون به ناحق ریخته شده تعداد اندکی انسان‌ مظلوم که به صورت فجیع، سبوعانه و با لب تشنه به شهادت رسیدند این همه برکت در طول تاریخ به‌وجود آورد که میلیونها انسان در سراسر دنیا بر سر سفره حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جمع شوند و اینگونه اظهار عشق و برادری نمایند. انقلاب اسلامی ایران پرچم ولایت، پرچم عترت اهل بیت(ع) و پرچم جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی در مقابل استکبار جهانی را بر فراز قله تاریخ به اهتزاز در آورده است.

 

وی خاطرنشان کرد: دقت کنید که امروز در ابتدای راه هستیم. امروز این حرکتی که در بسیاری از کشورهای جهان می‌بینیدکه میلیونها انسان حتی در کشورهای اروپایی و آمریکا- محل استقرار شیطان بزرگ- این پرچم را به اهتزاز درآورده‌اند، نمایانگر راهی بزرگ است. همان راهی که قرآن در سوره قصص آیه ۵ وعده داده است؛ «وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ»، «ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم». ما به سمت حکومت جهانی مهدوی در حال حرکتیم. و این وعده قطعی خداوند است که بدون شک تحقق پیدا خواهد کرد. بدون شک این جبهه ولایت و پرچم ولایت که امروز توسط مردم بزرگوار و انقلابی ایران اسلامی به اهتزاز در آمده است، در سرتاسر جهان به فضل پروردگار به اهتزاز درخواهد آمد و ما با یاری خدا به استقبال حکومت جهانی امام عصر(عج) می‌رویم. امروز خط‌ها از هم تفکیک می‌شوند و جبهه‌ها با همه قوا، رو در روی هم قرار می‌گیرند.

 

وی با اشاره به توطئه های مختلف استکبار علیه نظام اسلامی گفت: یک روز استکبار جهانی همه همت خود را به کار گرفت که انقلاب اسلامی را در درون خاک ایران محدود کند. میلیون ها دلار هزینه کرد. افراد بزرگ و کشورهای متعددی را در مقابل ایران اسلامی تجهیز کرد که انقلاب ما را در مرزهایمان محصور و خفه کند، اما نه تنها اینگونه نشد، بلکه امروز انقلاب از مرزهای ایران فرسنگ‌ها فراتر رفته است. امروز وقتی سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی به شهادت می‌رسد، در سرتاسر دنیا حتی در آمریکا و کشورهای اروپایی به احترام سردار دلها مراسم برگزار می‌شود. عکس شهید حاج قاسم سلیمانی مانند یک پرچم پرافتخار روی دست‌های ملیت‌های مختلف بلند می‌شود؛ این در حالی است که آنان می‌خواستند انقلاب ما را در مرزهای خودمان محصور کنند. اما این انقلاب پرچم را فراتر از مرزها پیش برده است. امروز نام ایران، نام انقلاب اسلامی و شهدای جبهه مقاومت، به یک خیزش جهانی و بین المللی و یک حرکت فرامرزی در سرتاسر جهان تبدیل شده است. اینها به برکت پرچم ولایتی است که انقلاب اسلامی ایران، آن را بالا برده و امروز به حمدلله، نور این پرچم به سرتاسر جهان پرتوافشانی می‌کند.

 

دکتر کلانتری گفت: در روایات متعدد آمده است که ملت بزرگ ایران سرآغاز حرکتی خواهد شد که به دنبال آن حرکت، انقلاب جهانی امام عصر(ارواحنا له الفداء) تحقق پیدا خواهد کرد. (ر.ک. تفصیلات مصادر کتاب معجم احادیث امام مهدی، جلد 1، ص 387). امروز به نظر می‌رسد ما در آستانه آن حرکت بزرگ مهدوی در سرتاسر جهان هستیم. آنچه اهمیت دارد این است که باید هم مسأله ولایت‌مداری را در قلب‌هایمان استوار کنیم و هم در خانه و خانواده خود تلاش کنیم و به فرزندان خود روح عشق به ولایت و عترت رسول الله(ص) را  لحظه به لحظه تزریق کنیم؛ این یک وظیفه همگانی است. ایادی شیطان بزرگ، امپراطوری زر و زور و تزویر با همه وجود تلاش می‌کنند ولایت شیطان را به دنیا تحمیل کنند. وظیفه تک تک ماست که در مقابله با ایادی شیطان بزرگ، نقطه مقابل یعنی ولایت رسول الله و ولایت اهل بیت(ع) و ولایت الله را در دل‌های فرزندان خود روز به روز تقویت کنیم.

 

وی ضمن تاکید بر اهمیت ترویج سبک زندگی ولایت‌مدارانه در کشور، گفت: معرفت اهل بیت(ع) و عشق به آنان، سبک زندگی ولایت‌مدارانه و اخلاق مبتنی بر رهنمودهای اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، باید سر لوحه ما باشد و تمام زندگی - چه امور شخصی و چه امور اجتماعی -  به یک زندگی ولایی تبدیل شود. همه باید در این راستا تلاش کنند. در هر کجا و در هر مسؤولیتی که هستیم از اوجب واجبات کارهای عصر ما، تزریق روحیه ولایت‌مداری، معرفت به ولایت و معرفت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و معرفت به پرچمی که توسط بزرگ‌ترین انقلاب مردمی جهان بر فراز قله‌های جهان امروز به اهتزاز در آمده است، می‌باشد.

 

تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام، در پایان ضمن تشکر از دست‌اندرکارانی که همت کردند و راهپیمایی جاماندگان اربعین در منطقه ارسنجان را برپا کردند، گفت: اِن‌شاءالله خداوند توفیق دهد در همه مراحل و مقاطع زندگی و حیاتمان در خدمت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام باشیم. و در مناسبت‌های آینده نیز، اینگونه برنامه‌ها دائماً برای تزریق روحیه عشق به اهل بیت(ع) به نسل بعد برقرار باشد.

 
نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری


جست و جو در سایت