مشاهده خبر
شماره خبر: 120622
تاریخ انتشار: 1400/9/10
تولیت حرم مطهر: کار در عرصه حجاب و عفاف، کاری جهادگونه است

HyperLink

نشست صمیمانه جمعی از فعالین عفاف و حجاب استان فارس با تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، در سالن شهید آیت الله دستغیب برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در این نشست با اشاره به این نکته که نیازهای فرهنگی جامعه در یک سطح قرار ندارند و خلأهای فرهنگی زیاد هستند، اظهار کرد: در کار فرهنگی، اوجب و واجب، مستحب و مباح داریم، برخی از واجبات هستند که اگر رعایت نشوند ده ها واجب دیگر از دست می رود، همچون عفاف و حجاب؛ که اگر از دست رفت بسیاری واجب دیگر نیز تحت الشعاع قرار می گیرند.


تولیت حرم مطهر خاطرنشان کرد: کار در عرصه حجاب و عفاف، کاری جهادگونه است و خواهران و برادرانی که در این عرصه فعالیت می کنند، حقِ واجب الهی را ادا می نمایند.


وی تصریح کرد: حجاب، همچون سدی است که اگر شکسته شد، همه چیز نابود می شود. دشمن خیلی هزینه می کند و از تمامی ابزارها، بهره می گیرد تا این سد در جامعه ما شکسته شود. البته باید توجه داشت که عفاف، حجاب و حیا، ریشه در ایمان و فطرت انسان دارد و به همین راحتی نمی شود آن را از بین برد، بخصوص در کشوری که مجالس و روضه های خانگی به وفور وجود دارد و ایمان و مذهب با مردمانش عجین شده است.

تولیت حرم مطهر در ادامه با اشاره به لزوم کار تشکیلاتی و سازمان یافته در مقوله های فرهنگی از جمله موضوع حجاب، گفت: فضای فرهنگی جامعه اگر دست نیروهای ارزشی و در راستای گسترش عفاف و حجاب باشد، دشمن یقیناّ شکست خواهد خورد.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب بر «آتش به اختیار» در کارهای فرهنگی اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکید دارند علاوه بر مجموعه های مسئول دولتی، مجموعه های عظیم مردمی و جوانان صاحب فکر و دارای ابتکار و همت نیز باید «آتش به اختیار»، منافذ فرهنگی را مسدود و در این عرصه اقدام کنند و کار را پیش ببرند. و در جای دیگر، می فرمایند آتش به اختیار به معنای «کار فرهنگیِ خودجوش و تمیز» است. در زمان دفاع مقدس همین جوانان انقلابی بودند، بعد از جنگ هم همین نیروهای ارزشی و گروه های فعال هستند که در این زمینه گام برمی دارند.

تولیت حرم مطهر ادامه داد: به لطف خدا دولت سیزدهم نیز حرکتش در جهت توصیه های رهبر معظم انقلاب است و مسئولین استانی نیز همه دارند برای ترویج بیشتر فرهنگ عفاف و حجاب کار می کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در طرح جامع حرم مطهر، به مقوله ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، توجه ویژه خواهد شد و این بارگاه منور، پرتوافشانی قوی در این راستا خواهد داشت و آماده همکاری و هم افزایی با مساجد و کانون های فرهنگی - مذهبی، نهادها و سازمان های فعال در این زمینه است.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت